czwartek, 15 grudnia 2016

Jak zarobić przed świętami Bożego Narodzenia


Święta Bożego Narodzenia to świetny czas na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Aby zarobić podczas świąt musisz się do tego wcześniej przygotować i już we wrześniu czy październiku  zastanowić się na tym jakie  umiejętności chcesz  wykorzystać .

Oto kilka propozycji na to co możesz zrobić :

Stała praca ?
Już od połowy  listopada zaczyna się czas „ żniw” dla firm zajmujących się handlem, usługami i dystrybucją. Dla wielu  firm to  czas zwiększonej pracy  wymagającej zatrudnienia dodatkowych pracowników. W związku z czym pojawia się okazja do znalezienia zatrudnienia nie tylko na ten okres okołoświąteczny ale również przy odrobinie szczęścia stałej pracy.  Gdzie szukać ofert :
- w logistyce i dystrybucji - ze względu na zwiększoną liczbę przesyłek
- w firmach kurierskich - dostarczających zakupione przez Internet towary do klientów - w hurtowniach i magazynach  na stanowiskach magazyniera , pakowacza,
- w handlu - przy promocjach ; na kasie ; przy sprzedaży i  rozładunku towaru  
- w produkcji – przy produkcji zabawek,  słodyczy, alkoholi i  kosmetyków
- w gastronomii i hotelarstwie – jako pomoc w kuchni i przy obsłudze gości
Zarobki zaczynają  się od 12 zł/godzinę  wzwyż  .Praca dorywcza ?
W okresie przedświątecznym najbardziej poszukiwani są  :
- animatorzy zabaw dla dzieci w  centrach handlowych , które organizują  wspólne rysowanie i  robienie ozdób choinkowych  w ramach wpierania specjalnych akcji promocyjnych – tutaj można  liczyć na stawkę w wysokości od 13 do 16 zł brutto na godzinę
 - animatorzy i  chętni do pracy w centrach handlowych  jako  Święty Mikołaj ,  Śnieżyna  , Elf ; aniołek lub inne postaci z popularnych bajek  -  można tutaj zarobić  od 40 do 60 zł netto za godzinę. Jeśli jednak  samodzielnie ogłosisz się w darmowych serwisach internetowych i  rozwiesisz  ogłoszenia na słupach ogłoszeniowych oraz   zaoferujesz usługę odwiedzenia przez Mikołaja prywatnych mieszkań lub domów to możesz zarobić nawet 100zł / godzinę netto . Największe przychody 6 i 24 grudnia.
 

Własna inicjatywa ?
 
Magia świąt sprzyja manufakturze oraz początkującym sprzedawcom internetowym. Zarobić można na własnoręcznym  wykonaniu świątecznych ozdób  - typu  bombki  i inne ozdoby na  choinkę  ;  kartki świąteczne , świece oraz stroiki . Wystarczy jedynie  nauczyć się ich wykonania z poradników internetowych oraz filmików instruktażowych z np. Youtube, które podpowiedzą Ci  wszystkie  szczegóły wykonania. Jak to potem sprzedać? Jednym z pomysłów jest internet -  Allegro , OLX , Facebook oraz inne  serwisy sprzedażowe  pozwolą na szybki dostęp do potencjalnych klientów. Poczta pantoflowa to też dobry pomysł  aby zyskać kilkunastu  klientów zwłaszcza jak do oferty włączysz personalizację . Swoje dzieła możesz również wystawić na różnego typu organizowanych na tę okoliczność świątecznych kiermaszach .


Pomoc innym w przygotowaniu świąt ?

Jest wielu ludzi którzy ze względu na własne obowiązki służbowe  potrzebują pomocy przy organizacji świąt i chętnie za to zapłacą. Jak zarobić ? Zaoferować usługę:
- sprzątania
- wypieku domowych ciast
- przygotowania domowych pierogów i uszek do barszczu
- opieki na dziećmi
-opieki nad domowymi zwierzętami na czas wyjazdu domowników
Procedura pozyskania klientów  to poczta pantoflowa , ulotki, ogłoszenia na słupach i w Internecie.

Masz jeszcze inne ciekawe sposoby na wykorzystanie Świąt do tego by zarobić? Komentarze są do twojej dyspozycji!
Zobacz też jak zarobić na-diecie


15 komentarzy:

 1. Świetne propozycje i całokształt bloga , dlatego dodaje do obserwowanych i pozdrawiam :)!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się bardzo i dziękuję !

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesujący post. Bardzo podoba mi się rozpisanie różnych możliwości na zarobienie pieniędzy przed świętami, które na pewno się przydadzą. Wystarczy trochę pomyśleć

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak właśnie jest - wystarczy trochę pomyśleć - lub przeczytać aby niewielkim wysiłkiem troche dorobić

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny blog.Uwielbiam rzeczy robione ręcznie. Świetny pomysł na zarobienie pieniędzy przed świętami. Istnieje bardzo dużo możliwości. Obecnie panuje moda na ozdoby hand made więc na pewno znajdą się osoby które zainteresują się naszymi wyrobami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja tez uwielbiam ręcznie robione rzeczy - one sa jedyne w swoim rodzaju

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla wszystkich zdolnie manualnie osób to zdecydowanie najlepszy sposób na zarobienie pieniędzy w święta. Robiąc coś fajnego i odstresującego można jeszcze zarobić, czy można zrobić to lepiej? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rewelacyjna sprawa! Szczególnie, że tuż przed świętami są wyprzedaże i wszystkie materiały można kupić za połowę ceny! Fajnie jest wiedzieć o takich rzeczach, zdecydowanie można pomyśleć na następny rok :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne pomysły! Nie dość, że można ładne pieniążki dorobić, to jeszcze na dodatek w okresie świątecznym mamy masę wyprzedaży i promocji na niemalże wszystko. Sam zainstalowałem sobie promocje w telefonie, dzięki którym wiem zawsze o każdej ofercie, która mnie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję za uznanie ! Zachęcam do zapoznania się z kolejnymi wpisami ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo interesujący artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 12. Najlepiej to chyba mieć własny lasek i przed świętami sprzedawać choinki. Do tego można nakłonić uzdolnioną małżonkę do zrobienia jakichś ozdób i kręcimy biznes. W międzyczasie można porobić za Mikołaja na różnych imprezach, przed świętami pełno takich potrzebują.

  OdpowiedzUsuń
 13. Super wpis! Czas przedświateczny to idealny okres na zarobienie dodatkowych groszy na wydatki świąteczne. Bardzo podobają mi się sposoby zaproponowane przez Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Dodatkowy grosz zawsze się przyda, a też można zrobić coś dobrego dla innych w tym świątecznym czasie, więc wszyscy będą zadowoleni :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wydatki przed świętami mnożą się jak grzyby po deszczu, często nawet dodatkowy zarobek to może okazać się za mało.

  OdpowiedzUsuń