wtorek, 23 lutego 2016

Jak zarabiać na muzyce


Jeśli zapytać doświadczonych muzyków , którzy grają wielu lat , większość z nich powie, że kiedy oni zaczęli się zajmować muzyką życie z niej było znacznie prostsze.

Ale dziś powiemy , że wtedy były mniejsze szanse na szersze zaistnienie na rynku muzycznym ze względu na ograniczoną dostępność mediów . Dzisiaj rynek muzyczny jest podzielony w ten sposób , że jest na nim bardzo mało miejsca dla gwiazd, ale wiele szans dla amatorów na zdobycie popularności i generowanie dochodów także w inny sposób.

Zobaczmy, jakie są nowe sposoby zarabiania na muzyce?

 


1. Crowdfounding


Na całym świecie ten system jest stosowany, aby utrzymać ścisły związek między sponsorami i artystami. Społecznościowe finansowanie artystów daje inicjatorom przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i biznesowych możliwość pozyskiwania środków na ich realizację a finansujący możliwość zarobku w przypadku osiągnięcia sukcesu przez wybranych artystów . Finansującymi są członkowie wirtualnych społeczności, znajomi, rodzina i wszelkie osoby, które mikropłatnościami chcą wesprzeć twórców. Wiele drobnych wpłat składa się na dużą pulę środków, które pozwalają spełniać marzenia, rozwijać biznes lub organizować atrakcyjne eventy.


www. rowdfunding.pl; megatotal.pl


2. PledgeMusic


W eksploatacji, jest bardzo podobny do platformy crowdfounding, z tym że dodatkowo daje możliwość zakupienia praw do wcześniejszego nabycia gotowej płyty artysty , a za kilka dolarów więcej można umieścić własne nazwisko na stronie z podziękowaniami na fizycznej wersji albumu. Na PledgeMusic znajdziemytakich artystów jak Smashing Pumpkins, Korn, Ben Folds Five . Tutaj możnarównież zamówić prywatny mini koncert wybranej grupy za pośrednictwem Skypa. Wszystko po to, aby pomóc nowy muzykom zaistnieć na scenie i przy okazji mieć udział w ich promowaniu i własnym zarobku.

www.pledgemusic.com

 3. Sklepy Usenet


Usenet jest uznawany za najbardziej prywatną drogę wymiany plików przez Internet, to ogromny, stale rosnący zbiór danych pochodzących z grup dyskusyjnych, gdzie rzesze zapaleńców wymieniają się tonami informacji. Platformy te pozwalają również sprzedawać pliki MP3/4 bezpośrednio z konta.
4. BandPage czyli profil firmowy


Do niedawna strony firmowe artystów czy też grup były po prostu aplikacjami Facebooka czy teżGoogle używanymi aby odsłuchać przykładowej muzyki czy tez umożliwiającymi kontakt. Ostatnio zadebiutowały i przedstawiły nowe funkcje portale i aplikacje takie jak Deezer , Sportyfy czy też Pandora. Tutaj jest możliwość zarabiania na muzyce poprzez uzyskiwanie procentu od odtworzonego nagrania umieszczonego przez nas na tych portalach . Jest też możliwość odpłatnego organizowania koncertów w domu.. Stawki dla niezależnych artystów (spoza dużych wytwórni) to kwota rzędu 0,003-0,005 USD za odtworzenie utworu (czyli 0,3-0,5 centa).

 


5. YouTube


Program partnerski YouTube: sposób na zarabianie poprzez dzielenie przychodów reklamowych związanych z odtwarzaniem wideo w serwisie YouTube. Wpływy są wypłacane na YouTube przez reklamodawców.


6. Praca na zlecenie


Innym sposobem zarabiania pieniędzy jest bycie muzykiem sesyjnym. Jako wokalista i instrumentalista, możesz pracować dla innych projektów muzycznych. Na przykład tworząc muzykę do reklam, filmów , ale także wystaw, instalacji i wszystkiego, co może towarzyszyć produktom . Jako autor tekstów, możesz pisać piosenki dla innych muzyków, lub komponować muzykę specjalnie dla nich.

 


7. Lekcje Muzyki


Każdy z muzyków nauczył się gry na instrumencie od kogoś innego lub był samoukiem . Dlatego też zdobyte doświadczenie , wiedzę i techniki pomoce w muzyce można odpłatnie przekazać dalej innym chcącym się czegoś nauczyć. To także może to być dobry sposób, aby uzupełnić swoje dochody, doskonalić swoje rzemiosło i jednocześnie rozwijać własną karierę.


8. Koncerty


Grywanie koncertów w barach, restauracjach, na przyjęciach , weselach lub innych prywatnych imprezach jest także niezłym źródłem dochodów . W czasie sezonu dobra kapela może zarobić od kilkuset do kilku tys. zł na tydzień.

Nigdy nie zapominaj : Nie zniechęcaj się , jeśli nie uzyskać natychmiastowych wyników , to zabiera trochę czasu , zanim zaczniesz być popularny i zaczniesz zarabiać znacznie więcej !


Zobacz też jak oszczędzać na muzyce kliknij TUTAJ


Masz swoje zdanie na ten temat - skomentuj artykuł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz