środa, 27 stycznia 2016

Jak oszczędzać na filmach


Uwielbiasz filmy?  Jesteś kinomaniakiem? Zbyt dużo pieniędzy wydajesz na swoją pasję dowiedz sie czytając ten artykuł  jak zaoszczędzić !                                               


KINO

W dzisiejszych czasach kina stosują praktykę  dodawania  ukrytych  kosztów do swoich biletów na przykład  bilet na film 3D kosztuje  znacznie więcej, niżeli w przypadku  kupna biletu na film 2D czasem  dodatkowo trzeba również  uiścić opłatę w wysokości 5 złotych za wypożyczenie okularów. Pójście do kina nie wiąże się tylko z kupnem jednego biletu dla siebie i pójściem na seans. Zazwyczaj jest tak, że wizyta w kinie łączy się również z zakupem  bardzo drogich produktów spożywczych. W sytuacji, gdy dwie osoby do zechcą iść do kina w sobotni wieczór  na seans 2D to zapłacą za bilet 25 złotych x 2, czyli 50 złotych za dwa bilety. Do tego zakup popcornu  i napoi to kolejne 30 złotych. Czyli obejrzenie jednego filmu w kinie to koszt rzędu 80 złotych. Wygórowane ceny do kina sprawiają, że coraz częściej jesteśmy zmuszeni zrezygnować z uczestniczenia w kulturze, bo zwyczajnie nas na to nie stać. Nie zawsze jednak takie przyjemności muszą słono kosztować

Co zrobić, żeby płacić mniej za wizytę w kinie?

Mimo faktu, iż standardowo bilet kosztuje 25 złotych, to można zakupić go znacznie taniej, ponieważ kina często mają specjalne oferty, dzięki którym  można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy – np. już  wizyta w kinie w środku tygodnia będzie nas kosztować o 2zł taniej. Kupując bilety przez internet otrzymujesz 15% rabatu w kinowym barze. Wystarczy zalajkować profil kina na Facebooku.a dostaniemy bilet na filmy 2D w cenie 15 zł w każdy wtorek. Wszyscy klienci Orange dzięki akcji  promocyjnej mają możliwość zakupu dwóch biletów do kina w cenie jednego na dowolny seans  w  każdą środę.  Za 3 opakowania Kinder Bueno i Kinder Bueno White dostaniemy  na bilet do kina za 10 zł. Poza promocjami i, które oferowane są na stronach  kina można spotkać oferty w Internecie które oferują  kupony dzięki którym można kupić bilety bardzo tanio np. strona kodyrabatowe.pl; groupon.pl. Dodatkowo niektóre Banki oferują zniżkę  10% na bilet za posiadanie karty  kredytowej z ich banku . Zakup gazet np. Gali premiowany jest   tańszymi biletami do kina. Zebrane punkty Payback możesz  również wymienić w na bilety, zestawy barowe i gadżety filmowe w kinach.Wymiana 100 punktów =1zł. Chodzenie do kina alternatywnego  a nie multipleksów będzie wiązało się z tym, ze koszty za seans w takim kinie również będą znacznie mniejsze. Innym równie ciekawym sposobem jest oglądanie seansów „pod chmurką” - ale dotyczy on głównie okresu letniego .


INTERNET

Drogie bilety do kina zachęcają do oglądania filmów w domu za darmo korzystając z serwisów internetowych takich jak YouTube,  ale nie tylko bo wiele ciekawych materiałów najdziesz w Vimeo , Dailymotion, Metacafe oraz mniej znanych w Polsce Vube i Veoh. Jedziesz na wycieczkę w góry i  chcesz mieć ulubione wideo na swoim smartfonie bez obciążania pakietu  internetowego? Wybierz usługi sieciowe umożliwiające ściągnięcie filmu z popularnych serwisów wideo to jest : SaveFrom, Telecharger, 9xBuddy, Clipconverter lub Dirpy. Jeśli chcesz skopiować klipy z Vimeo, Dailymotion i Metacafe. użyj Dirpy, bo jako jedyny w zestawieniu, potrafi zgrać i przekonwertować nagranie opublikowane na Wrzuta.pl, a SaveFrom w serwisie ZippCast.

Przeinstalowana przeglądarka Apple Safari ma mało znaną funkcję, która ułatwia pobieranie filmów Flash z każdej strony na komputerach Macintosh. Dodaj darmową Flash player i oglądaj  filmy w formacie Flash bez połączenia z Internetem. Możesz  także korzystać z tych samych czynności, aby zapisać gry Flash .To, czego potrzebujesz Safari 3.2.1 lub nowszy  

Instrukcja

    Otwórz przeglądarkę Safari.

    Wpisz adres URL strony internetowej, gdzie Flash movie chcesz pobrać znajduje.

    Przejdź do menu "Okno" i otwórz okno "aktywny". Pojawi się lista ostatnio pobranych plików. Znajdź .swf, który chcesz pobrać.

    Przytrzymaj klawisz "Option", a następnie dwukrotnie kliknij plik, który chcesz pobrać. Plik .swf będzie pobrać bezpośrednio na pulpicie.

    Przejdź do menu "Plik" w Safari, a następnie wybierz opcję "Otwórz plik ..." Wybierz plik flash po prostu pobrać, a następnie kliknij przycisk "Otwórz", aby zobaczyć plik .swf w trybie offline.
FILM Z WESELA

Dużo można oszczędzić na weselnym kamerzyście jeżeli tylko nie zależy ci na profesjonalnie zrobionym filmie z uroczystości ślubnej i wesela. Chcesz mieć tylko miłą pamiątkę  to wynajmij kamerzystę amatora – lub zaproś  do tego projektu kolegę lub krewniaka.  Jeśli chcesz  zaoszczędzić na filmie u profesjonalisty skorzystaj z promocji oferowanych przez studia filmowe np. wyprzedaży wolnych terminów  lub zarezerwuj termin z dużym wyprzedzeniem  gwarantując sobie cenę z bieżącego roku!!!


Zobacz jeszcze jak można zarabiać na filmach - więcej o  tym TUTAJ


Masz swoje zdanie na ten temat ? Wpisz je w komentarzach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz