wtorek, 23 czerwca 2015

Jak odnaleźć siebie zmieniając swoje życie

Czasami chcesz znaleźć sens swojego życia i dokonać w nim wielu zmian  ale nie pozwalają na to okoliczności. Często  jesteśmy zmuszeni do  dostosowania się do sytuacji nad którymi nie mamy kontroli, takich jak środowisko rodzinne lub praca, która przytłacza nas dzień po dniu.
W takich sytuacjach zmiana jest  formą obrony  po którą sięgamy… brońmy więc się przed toksycznymi sytuacjami i czynnikami zewnętrznymi nad którymi nie mamy władzy.

Po pierwsze trzeba sobie dokładnie  uświadomić to co się dzieje wokół naszego życia  , obudzić się z okresu letargu  i zacząć sobie zadawać pytanie , co się stało że doszliśmy tak daleko zakłócając naszą prawdziwą istotę ? Jak odwrócić ten stan rzeczy ?

Działania te musza być robione na zasadzie małych kroków  i konsekwencji  bo  to one tak naprawdę w dłuższej perspektywie wrastają  w nas głęboko  i prawdziwie  przekształcają nasze postrzeganie sytuacji oraz innych ludzi…
Duże  i szybkie zmiany w  naszym  życiu  to tylko teoria bo jednego dnia nie da  się wszystkiego radykalnie zmienić… 

Przykładowo w jednej chwili  postanawiamy jeść zdrową żywność, ćwiczyć, zdobywać nową wiedzę i do tego  zwrócić  uwagę na nasze duchowe wnętrze. I nagle zostajemy z wielkim nic…  bo oczywiście, najpierw tętnimy wielkim entuzjazmem, jednak z czasem rzeczywistość przerzuca nas znów na poprzednie tory. Dlaczego tak się dzieje? Niektórzy twierdzą , że skoro się nie udało, to znaczy, że nasza decyzja i wola nie były wystarczająco silne.
A zatem …
najpierw wybierz sobie  jeden cel. Tylko jeden. Ustaw go sobie jako coś bardzo ważnego i skupiaj się na nim dopóki go nie osiągniesz. Zobaczysz , że Inne elementy życia automatycznie zaczną się także  poprawiać jako efekt uboczny pracy nad sobą. To taki mały efekt domina…

Uczucie lekkości, które przychodzi, gdy wyłożymy wszystkie karty na stół, robienie małych kroków  oraz odpowiedź na pytanie jak sprawić żeby sytuacja w naszym życiu się zmieniła - daje nam siłę, aby znaleźć się na dobrej drodze by nasze kolejne cele realizować. Często wtedy  zdajmy sobie z tego  sprawę, że wszystkie nasze problemy wynikały jedynie z braku posiadania właściwych  i spokojnych relacji z ludźmi wokół nas, traktowania innych i siebie z miłością i sprawiedliwością.

Gdy zaczniemy słuchać uważniej naszych potrzeb, działając według zasady małych kroków dążymy  do  tego  aby  odnaleźć w sobie prawdziwe ja. W społeczeństwie, w którym żyjemy, jesteśmy dosłownie przytłoczeni przez obowiązki i odpowiedzialność - tak, że możemy nie zaważyć tego na czym faktycznie nam zależy. Zdając sobie sprawę z naszych prawdziwych aspiracji nauczymy się unikać  tego co nas faktycznie nie obchodzi albo z czym  czujemy się źle i to nawet w bardzo egoistyczny sposób i odsłaniać to co sprawia nam przyjemność teraz i w każdego dnia.

Odnalezienie siebie w szczególności w trudnych sytuacjach, to nie jest to prosty proces, ale nasze szczęście jest najważniejsze a wykonując proste czynności i małe kroki możemy osiągnąć wspaniałe rezultaty i powrócić do uczucia  harmonii wewnętrznej .

Dowiedz się  także jak znaleźć pasję w życiu . Szczegóły TUTAJ.


Czekam także na Twoją opinię w komentarzach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz