środa, 24 czerwca 2015

Jak znaleźć pasję"Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować ani jednego dnia w swoim życiu" – Konfucjusz

Gdy rozglądniemy się wokół siebie widzimy życie  swoich znajomych, rodziny a zwłaszcza osób  starszych zauważymy ,  że prawie nikt nie wykonuje pracy zawodowej,   która zrodziła się z prawidziwej  pasji .

Dla wielu ludzi bardzo trudno jest  określić, co jest naprawdę ich pasją. Często możemy wymienić nasze zainteresowania, ale gdy się  zadamy sobie pytanie:
co jest naprawdę naszą pasją?
jaki rodzaj pracy możemy w związku z tym wykonywać? 
Które i jakie działania są w stanie natychmiast  włączyć nasz entuzjazm i zaangażowanie?


Nie wiemy dokładnie, co powiedzieć. To dlatego, że nasze pasje, często nie są dobrze zrozumiałe, nawet dla nas samych.

Jak więc określić, co tak naprawdę nas ekscytuje? Jaki dowiedzieć się które działania, miejsca , role, naprawdę nas  pobudzają i na którym polu?

Oto kilka porad w tym zakresie:

1. W czym jestem dobry?

Każdy z nas jest w czymś dobry, po prostu zacznij  o tym myśleć. Zbyt często   nie doceniajmy siebie . Staraj się pomyśleć o tym, co sprawia Ci prawdziwą  przyjemność: może zawsze byłeś dobry w wypowiedziach pisemnych lub rysunku, a może masz talent do mówienia w obecności innych lub do organizacji spotkań i imprez, uczenia się, wykonywania obliczeń lub słuchania. Albo zamiast tego  jesteś dobry w sprzedaży lub ogrodnictwie?

Pomyśl o tym przez godzinę i zapisz na kartce wszystkie rzeczy, w których jesteś dobry. Często ludzie zapominają   o tym co lubią i co są w stanie zrobić. Spróbuj pomyśleć o twoim  hobby, projektach, pracach , wszystkim  co ci „ wyszło”. Jedną z nich może być Twoja pasja.

2. Co cię ekscytuje?

Co Cię podnieca tak bardzo, że kiedy temu poświęcasz nie zdajesz  sobie sprawy z upływu czasu? Co sprawia, że ​​czujesz się lekko i jednocześnie pełen energii? Co sprawia, że ​​czujesz,  że  naprawdę żyjesz? Może to być coś nieodłącznego od pracy, projekt lub specyficzne zadania, które naprawdę cię ekscytują . Albo może to być hobby- coś, co robisz w wolnym czasie z przyjaciółmi lub rodziną…

Pomyśl przez 15-30 minut o tym, co cię podnieca i pochłania . Żadnej aktywności z  pracy lub życia towarzyskiego nie można pominąć  - zapisz to wszystko na kartce.

3. Co lubisz czytać?

Jakie książki uwielbiasz czytać? Jakimi  tematami , czasopismami i blogami jesteś zainteresowany? Odpowiedzi na te pytania mogą być różnorodne - dodaj je do spisu.

4. Jakie są  twoje marzenia?

Marzenia nie są śmieszne i dziecinne. Twoje marzenia można również zdefiniować. Być może zawsze marzyłeś o zostaniu pisarzem, architektem, lekarzem czy tancerką. Ale strach, niepewność i brak wsparcia z zewnątrz ograniczyły je . Odkop swoje marzenia i pomyśl o tym, co zawsze chciałeś robić i mieć  w twoim sercu. Wyraź swoje marzenia na papierze, bez względu na to, jak mogą wydawać się nierealne…

Cóż, teraz Twoje notatki zawierają odpowiedź, co jest Twoją pasją i czego naprawdę  potrzebujesz. Do Ciebie należy  odszukanie tego . Wybierz z kartki  rzeczy, które najbardziej podkreślają twoje pasje i spełnienie może ich być nawet 4-5. Teraz zacznij  badać sprawę, porozmawiaj z ludźmi, którzy odnoszą sukcesy w tych dziedzinach, zacznij śledzić ich blogi. Zrób listę rzeczy, których  trzeba będzie się douczyć i rozwinąć , które  umiejętności są potrzebne do osiągniecia sukcesu w każdej z wybranych  dziedzin.

5. Spróbuj, eksperymentuj!

Nadszedł czas, aby rzucić się na głęboką wodę . Zacznij działać  i poświęcać się  wybranej sprawie . Podziel się swoją pasją z innymi, zapytaj o radę i opinie. Pytaj ich, co można zrobić aby się e tej dziesinie poprawić . To pomoże się Ci w rozwoju  i stworzeniu dobrej aury.

6. Wybierz!

Może to zająć trochę czasu, może miesiąc, ale nie ważne - eksperymentuj z wybranymi dziedzinami poświęcając dla każdej z nich trochę czasu  … spróbuj tego, co cię ekscytuje…Po zakończeniu tego etapu  należy zadać sobie pytanie: które z tych działań które już doświadczyłeś  podnieca cię  najbardziej? Które z nich  sprawiła że byłeś bardzo zadowolony, pełen poświęcenia, zaangażowania, energii i entuzjazmu? Które z tych działań ma potencjał do tworzenia wartości, za które inni są skłonni zapłacić? Wybierz jedną lub dwie czynności i poświeć się im w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Jeżeli po tym czasie  zauważysz , że to nie działa, nic nie szkodzi, próbowałeś i nadszedł czas, aby przejść do innego działania ,  które jest na liście.

7. Odrzuć obawy!

Dla wielu jest największą przeszkodą do pokonania są  wątpliwości i strach przed porażką. Miej świadomość tego , że nie ma nic złego w początkowym braku powodzenia, każda porażka jest bezcenną  oraz niezwykłą lekcją dla kolejnych prób i  realizacji marzeń. Skonfrontuj swój strach - nie należy go  ignorować ale rozpoznać. Bez wahania napisz swoje obawy, wątpliwości  . Pomyśl o tym, co może być najgorsze, co może się zdarzyć, jeśli strach się  zmaterializuje. Zobacz,  że nie jest to katastrofa . Następnie zapomnij o tym, co może się zdarzyć, a skup się na tym, co dzieje się w tej chwili i jakie kroki już podjąłeś. I nie ma znaczenia, jak małymi sukcesami mogą się one  wydawać  , zawsze świętuj i rozpamiętuj  te sukcesy.
 

To wszystko  będzie to wymagało kilka małych poświęceń, zwłaszcza na początku ale utoruje drogę pasji aby stała się ona integralną częścią Twojego życia. Wiadomo że to się nie dzieje z dnia na dzień. I musisz umieścić swój cel na pierwszym miejscu i dać mu  swoje poświęcenie i  wolę. To może trwać miesiące, a nawet lata, ale jeśli to co robisz z pasją  bardzo cię zadowala, nie będzie to duży problem, jeśli nawet nie będziesz w stanie natychmiast pochwalić się zyskiem. Wytrwałość, odwaga i autentyczność jest  warta o wiele więcej niż geniusz.

Znajdź swoją pasję i daj jej wolną rękę.


Zobacz jeszcze jak odnaleźć siebie zmieniając swoje życie - szczegóły TUTAJ


Komentarze również są to Twojej dyspozycji;-)

3 komentarze: