środa, 24 czerwca 2015

Jak zarabiać na zdjęciach


ZDJĘCIA


Interesujesz się fotografią ? Nie rozstajesz się ze swoim aparatem ? Wszędzie robisz zdjęcia? Okazuje się, że ten gadżet może być nie tylko źródłem rozrywki, ale dzięki niemu można również zarobić do kilkuset złotych miesięcznie!!!

Jak to zrobić? To proste bo przecież istnieje szereg witryn specjalizujących się w sprzedaży zdjęć przesłanych w Internecie przez użytkowników na całym świecie. Nie trzeba od razu posiadać profesjonalnego sprzętu na początek prosty smartfon może również wystarczyć aby zarobić do kilkuset złotych miesięcznie. Ale bez względu na wybór witryny trzeba trzymać się kilku zasad, które determinują to, czy Twoje zdjęcie osiągnie sukces a w związku z tym czy Ty na nim zarobisz . A zatem fotografia musi być interesująca dla potencjalnego klienta oraz musi reprezentować odpowiednio wysoki poziom techniczny . Pamiętaj , że osoba, która chce kupić zdjęcie na szuka go z myślą o konkretnym zastosowaniu.

Poniżej znajduje się toplista platform do wymiany i sprzedaży swoich zdjęć:
Fotolia

Obecna w 23 krajach umożliwia przeglądanie i kupowanie milionów zdjęć oraz filmów wideo przesłanych przez użytkowników z całego świata. Aby sprzedać swoje zdjęcia za pośrednictwem Fotolii wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej firmy, wybierać kategorie i przesłać pliki ze zdjęciami zachowując odpowiednie parametry a następnie czekać na kupujących. Oczywiście każdy z plików przesłanych na Fotolia będzie sprzedawany bez żadnych ograniczeń do każdego kto zechce kupić nasze zdjęcia , chybaże wybierzemy opcję wyłączności. Tutaj jest możliwość wstawienia zdjęć zrobionych telefonami w specjalnej kategorii o nazwie "Fotolia Błyskawiczne". Aplikacja jest dostępna dla Androida i iOS

Ile zarabiasz z Fotolią? Strona internetowa firmy mówi, że zarobki zależą od miejsca użytkownika w rankingu i opcji wyłączności. Biorąc pod uwagę, że waluta używana przez Fotolia ma nazwę "kredytów", a wartość jest: 1 kredyt = 1Euro, strona oferuje dwie możliwości sprzedaży i zakupu opublikowanych prac na swoim portalu. Pierwsza metoda, oparta na sprzedaży za pośrednictwem systemu kredytowego, pozwala zarobić między 20% a 63% wartości każdego pliku, podczas gdy druga metoda polega na sprzedaży do abonentów i pozwala zarobić 0,25 do 0,40 punktów na plik sprzedaży.Snapwire

Snapwire pozwala zarobić pieniądze z Twoich zdjęć, przesyłając je za pośrednictwem aplikacji dla iOS i Android urządzeń lub bezpośrednio z komputera. Można również połączyć się z konta Facebook, Flickr, Picasa, Google Drive i Dropbox,. Po załadowaniu i skatalogowaniu zdjęcia, będą dostępne, w zależności od poziomu użytkownika w trybach : Portfolio, Select i Premium.

Zdjęcia trybie Portfolio można znaleźć jedynie poprzez szukanie w profilu użytkownika w cenach miedzy 5 dolarów a 75 dolarów, zdjęcia w Select i Premium będą dostępne na rynku Snapwire w cenie między 5 dolarów i 75 $ za Pierwsza opcja, a od 10 dolarów i 100 dolarów za drugą opcję. Ceny różnią się w zależności od rozdzielczości zdjęć. Z Snapwire będziesz miał okazję uczestniczyć w różnych konkursach i wygrania hojnych nagród pieniężnych . Snapwire zgromadził już ponad 100 tys. użytkowników.


Foap

Foap jest kolejną bezpłatną aplikacją na iOS i Android, która pozwala na przesyłanie zdjęć . Zweryfikowane pod kątem jakości zdjęcia zostaną wycenione i będą widoczne na wirtualnej giełdzie dla wszystkich użytkowników, a sprzedawane w cenie 10 $, z czego 5 dolarów trafi do fotografa. Oprócz sprzedaży zdjęć do użytkowników lub zainteresowanych firm, Foap oferuje również możliwość wzięcia udziału w konkursach, sponsorowanych przez swoich partnerów, gdzie masz szansę wygrać nagrody, które mogą przekroczyć nawet 2500 dolarów.
Z powodu zróżnicowanych ofert , warto w niektórych wypadkach ściągnąć różne aplikacje chociaż trzeba pamiętać, że niektóre firmy zakładają wyłączność dla zgłoszonych zdjęć, stąd też uważnie należy przeczytać regulamin agencji, w której sprzedajecie fotografię, oraz szczegóły licencji, na którą się decydujecie.

O czym jeszcze musimy pamiętać?

Niedozwolone jest publikowanie zdjęć, które przedstawiają zarejestrowane znaki towarowe (jak np. coca-cola), wzory użytkowe, postaci z bajek, pornografię. A także umieszczanie zdjęć, do których nie posiadamy praw autorskich.


Zobacz także jak oszczędzac na zdjęciach : kliknij TU

1 komentarz:

  1. Fotografia to moja wielka pasja. Po przeczytaniu powyższego artykułu wiem już, że mogę połączyć przyjemne z pożytecznym i zacząć czerpać korzyści materialne z robienia zdjęć.
    https://klik-24.com/

    OdpowiedzUsuń