wtorek, 19 lipca 2016

Jak oszczędzać posiadając zwierzęta ?


Kochasz zwierzęta? Posiadasz jednego zwierzaka lub nawet kilka to na pewno masz wiele wydatków . Jak oszczędzać na utrzymaniu domowego pupila, by nie pogorszyć warunków jego życia podpowiem tutaj …
1. Zakup zwierzaka

Z pewnością pierwszą rzeczą  jaką zrobisz mając chęć posiadania zwierzaka to jego zakup. Pomyśl tutaj  o zwierzętach ze schronisk. Pamiętaj, w schroniskach przebywają  kundelki  ale i psy rasowe, małe szczeniaczki i dorosłe zwierzęta , wśród których na pewno uda Ci się znaleźć wiernego przyjaciela. Istnieją setki schronisk, hodowli, stowarzyszeń pragnących oddać w dobre ręce bezpańskie zwierzaki. Można również skontaktować się z najbliższą kliniką weterynaryjną, gdzie z pewnością jest tablica ogłoszeń ze zdjęciami nieszczęśliwych czworonogów wraz numerami kontaktowymi. Schroniska nie pobierają opłat od osób adoptujących  bezdomne zwierzęta – są one  przebadane , zaszczepione i odpchlone. Adoptując zwierzaka pamiętaj o tym  , że wielkość ma znaczenie - przede wszystkim  ze względu na to , że wraz ze wzrostem wagi proporcjonalnie wzrastają koszty jego utrzymania. Jakkolwiek zwierzęta zabierane z przytulisk stają się wiernymi przyjaciółmi na lata.
2. Dieta
Karm swojego zwierzaka zgodnie z jego potrzebami żywieniowymi. Dobierz odpowiednie porcje pokarmów – bez sensu jest wypełniać całą miskę w przekonaniu , że  Twój pupil będzie bardziej szczęśliwy i zadowolony.  Dozuj  odpowiednią ilość pokarmu w zależności od jego wieku, masy ciała i stylu życia- dbając przede wszystkim o jego formę. Pamiętaj zbyt częste dokarmianie pupila  to narażenie go  na otyłość , choroby serca i układu hormonalnego . Dobrze zbilansowana dieta pozwoli na uniknięcie wydatków związanych z późniejszymi częstymi wizytami u weterynarza i zakupem leków.
3. Żywność
Niektórzy twierdzą,  że własnoręcznie przygotowywane posiłki dla zwierząt domowych  prowadzą do oszczędności. Ja potwierdzam tą tezę ale tylko wtedy  gdy  przygotowywane "przysmaki" są zrobione  na podstawie dobrze zbilansowanej diety i zawierają  wszystkie   ważne  dla naszego podopiecznego  składniki.  Najprostszym sposobem aby uzyskać porady w tej dziedzinie  jest  Internet i jego fora.Jeśli jednak nie macie zbyt wiele czasu na gotowanie dla swoich pupili najprostszym wyborem jest zakup odpowiedniej gotowej już karmy  . Spośród wielu ofert wybierajmy te najbardziej naturalne , posiadające  w składzie więcej mięsa i pełnowartościowych składników. Zakup karmy wysokiej dobrej jakości  zapewni naszemu podopiecznemu  dobrą kondycję  i zdrowie pozwalając  zaoszczędzić nam na  ilości zjadanego przez zwierzaka pokarmu a w  przyszłości na jego wizytach  w klinice weterynarii i uciążliwych terapiach.Kupuj suchą karmę oraz inne przysmaki  w większych ilościach ( jeśli masz na to miejsce ) w wyspecjalizowanych sklepach i  serwisach internetowych , porównuj ceny , korzystaj z  bonów i  promocji szukaj ofert z bezpłatną wysyłką lub rabatem za ilości .  Żywność dla zwierząt ma długą datę ważności do spożycia korzystaj więc z nadążających się okazji nie narażając się  na przeterminowanie pokarmu. Przemyślane zakupy pozwolą zaoszczędzić od kilkuset do nawet kilku  tysięcy złotych  rocznie w przypadku dużego „ulubieńca”. Po zakupie żywności dla zwierząt  ważne jest, aby ją prawidłowo przechowywać: ideałem jest przeniesienie karmy do  szklanych opakowań lub do specjalnych hermetycznych słoików, które pozwalają zachować jej świeżość i smak.

4. Higiena

Jeśli chcesz zaoszczędzić  kilka złotych zadbaj o higienę  swojego pupila samodzielnie ponieważ ceny usług groomingu a zwłaszcza tych artystycznych cięć są dosyć wysokie. Podczas lata jest to łatwiejsze zadanie ze względu na możliwość korzystania z np. pomocy węża  do podlewania roślin i specjalnego szamponu – suszenie i czesanie odbywa się w tym przypadku na słońcu . W zimie wykorzystaj własną łazienkę - kup łagodny szampon przeznaczony specjalnie dla zwierząt, wysusz sierść dokładnie  ręcznikiem, a następnie z suszarką do włosów . W obu przypadkach pamiętaj o dokładnym wysuszeniu uszu, aby uniknąć wystąpienia zapalenia ucha . Dłuższe spacery przynajmniej dwa razy w tygodniu powinny zapewnić naturalne skrócenie pazurków – resztę dotnij samodzielnie.


5. Zdrowie

Nie zapominaj o obowiązkowych szczepieniach i regularnych wizytach u weterynarza. Staraj się na bieżąco dbać o zdrowie domowego pupila, nie zapominając o odpowiedniej diecie , dawce ruchu  i higienie. Hasło Lepiej zapobiegać niż leczyć sprawdza się tak samo w stosunku do ludzi jak i zwierząt a koszty leczenia niektórych chorób u zwierząt  mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Lekarza zapytaj  o darmowe próbki  , akcje promocyjne  i zniżki dla stałych klientów.

Masz uwagi zachęcam  do opisywania swoich doświadczeń w komentarzach.


Zobacz też jak-oszczedzac-na-wakacjach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz