piątek, 18 marca 2016

Jak zarabiać na studiach ?
Kiedy studiujesz masz dużo wydatków a pieniędzy zawsze jest zbyt mało .  Nie liczy się to na jakich studiach się uczysz państwowych czy publicznych  zobacz jakie są sposoby aby połaczyć naukę z uzyskiwaniem dodatkowych środków nie narażając przy tym swych ocen.

Sprawdź jak to zrobić?Stypendia


- Stypendium  szkolne przeznaczone jest dla studentów, których kryterium dochodowe w rodzinie nie przekracza z góry ustalonej kwoty liczonej w zł netto na osobę. Wniosek o wsparcie należy złożyć w szkole lub odpowiednio do wójta gminy albo prezydenta miasta.

- Stypendium Rektora ( dawniej naukowe ) dla Studentów  uzyskująch bardzo dobre oceny w nauce. Osoby te mogą ubiegać się o pomoc mającą charakter motywacyjny w formie: stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe

- Stypendia fundacji i instytucji prywatnych lub państwowych – mające na celu promocję szczególnie uzdolnionych osób  , które wykazały się wybitnymi osiągnięciami w danej dziedzinie naukowej , sportowej lub  kulturalnej  np. w filmie, fotografii, literaturze, muzyce, sztukach wizualnych, tańca i teatru.


- Konkrusy i zawody - Weź udział w zawodach i konkursach  akademickich. Jest wiele ogłoszeń dotyczących  konkursów naukowych i sportowych  . Oferują one nagrody pieniężne dla zwycięzców a  także staże naukowe dla finalistów. Zdobądź kontakty oraz pierwsze   doświadczenie zawodowe już na studiach.

Więcej informacji o konkursach i stypendiach można znaleźć na stronach : www.studentnews.pl ; nauka.gov.pl ; www.pw.edu.pl; mojestypendium.pl ; www.edulandia.plUsługi

 - Korepetycje – jeśli jakiś przedmiot jest twoim ulubionym i masz większa wiedzę na dany temat od swoich kolegów wykorzystaj to! Korzyści będą obustronne: dla Ciebie to dodatkowy zarobek i utrwalanie wiedzy a dla uczącego się przyswojenie tej wiedzy w indywidualnym tempie.

- Notatki -  Jesteś pilnym studentem i masz zawsze wszystko w przejrzysty sposób zapisane? Sprzedaj innym swoje notatki. Mogą być nimi zainteresowani  studenci niższych roczników oraz osoby  , które opuszczają wykłady .

- Opieka nad  studiującą osobą  niepełnosprawną – bądź w kontakcie z kierownikiem działu ds. osób niepełnosprawnych na swojej uczelni . Zapytaj, czy potrzebują kogoś do pomocy przy studiującej osobie niepełnosprawnej np. do robienia notatek , pomocy w przemieszczaniu się lub innych potrzebach.


- Korekty -  Jeżeli posiadasz  umiejętności językowe i  redakcyjne poprawiaj prace naukowe  swoich kolegów. Dokonuj poprawek stylistycznych i fachowych - prac zaliczeniowych , licencjackich , dyplomowych a także doktorskich. Zyskujesz podwójnie : nowe wiadomości ,    wiedzę oraz  kilka złotych.

- Komputer - Jeśli jesteś szczególnie dobry w pisaniu i obsłudze  komputera , posiadasz  różne programy i aplikacje wykorzystaj je. Oferuj przepisywanie tekstów , tworzenie prezentacji i wykresów oraz innych form przedstawiania danych .  Zarób na swoich umiejętnościach informatycznych jednocześnie pogłębiając je.


- Książki – Po zakończeniu roku akademickiego spienięż swoje książki . Sprzedaj je znajomym studentom niższego roku  . Zmieść ogłoszenie na tablicy ogłoszeń  lub w  internecie na darmowych potrtalach.. Aby zwiększyć swoje  szanse na sprzedaż książek zadbaj  o nie w trakcie semestru poprzez  unikanie  zbędnych  rysunków ,  notatek i wyróżnień.

- Inne - Otwórz salon kosmetyczny w swoim pokoju w akademiku  lub w domu. Jeśli jesteś dobra w robieniu manicure , stylizacji  włosów i makijażu spróbuj wykorzystać te umiejętności. Oferuj je za drobną opłatą  swoim koleżankom  zwłaszcza przed dużymi imprezami , takich jak Juvenalia czy Walentynki.Reklamuj swoje usługi na tablicach ogłoszeń w akademikach i na uczelniach   a także  wśród swoich znajomych ,  współmieszkańców i wykładowców.

To tylko kilka pomysłów  , którę pozwolą Ci nie tylko zarobić ale i pogłębić posiadaną wiedze poprzez nieodchodzenie zbyt daleko od głównego tematu w czasie studiów jakim jest nauka.


Może zaciekawi Cie też wpis jak-znalezc-chec-do-nauki


Zapraszam równiez do dodawania komentarzy

1 komentarz: