poniedziałek, 7 marca 2016

Jak zarabiać będąc nastolatkiem
Każdy młody człowiek ma swoje potrzeby , na które często kieszonkowe od rodziców nie wystarcza. Chce częściej wychodzić z przyjaciółmi, kupić bluzkę, która nie bardzo podoba się mamie czy tez doładować telefon. Wszystkie te działania wymagają pieniędzy, a nie zawsze rodzina z takich czy innych względów chce finansować takie „zachcianki”.  Będąc nastolatkiem  możesz także  zacząć zarabiać niewielkie kwoty pieniędzy, które pozwolą Ci uzupełnić kieszonkowe od rodziców.


Co robić  aby nie tracić zbyt dużo czasu i  nie wykonywać pracy, która nie może być wykonywana przez dzieci?


Oto skutecznie pomysły jak zarabiać będąc nastolatkiem :


1. Wyprowadzanie psów:  dla tych którzy nie boją się psów ;-) -  zapytaj się starszej sąsiadki lub sąsiada czy nie potrzebuje kogoś do wyprowadzania psa. Zobacz jak  wielu ludzi, pracuje więcej niż  8 godzin dziennie i nie ma czasu na wyprowadzanie swojego pupila - oni chętnie skorzystają z twojej oferty jak nie codziennie to przynajmniej od czasu do czasu.


2. Ulotki  i gazety reklamowe: wiele sklepów poszukuje  ludzi do dystrybucji  ulotek czy też gazetek reklamowych . Oferty znajdziesz w prasie i w internecie. Roznoszenie ulotek i gazet - jest to najpowszechniejszy sposób na zarobek wśród niepełnoletnich. Przedział wiekowy jest różny, ale zazwyczaj od 13 roku życia można je już roznosić. Weź kilka z nich i za jednym razem roznieś wszystkie.


3. Wprowadzanie danych, pisanie tekstów : teraz wszystkie nowe pokolenia wiedzą, jak korzystać z komputera i jego aplikacji. Dla chłopca lub dziewczynki nie będzie zatem szczególnie trudne wprowadzenie danych lub przepisywania tekstów na komputerze. Jest to proste zadanie, ale często dorośli nie mają czasu lub chęci do takiej pracy.


4. Pomoc domowa: zaoferuj się jako pomocnik dla tych, którzy są w potrzebie! Sprawdź kto z rodziny, znajomych lub sąsiadów posiada małe dziecko i zapytaj czy nie potrzebna im pomoc. Może to być opieka nad dzieckiem w czasie gdy „młodzi rodzice” chcą ich do kina . W przypadku starszych osób pomoc  może polegać na  towarzyszeniu przy zakupach spożywczych, wykonaniu niektórych prac administracyjnych w komputerze ,  koszeniu trawnika  czy też plewieniu ogródka. Pomoc innym jest rzeczą bardzo szlachetną ,  która pomoże ci rozwijać w pozytywny sposób twoją osobowość.5. Jeśli masz zdolności artystyczne wykorzystaj je  - pasja może stać się źródłem dochodu . W ten sposób zarabiają ci , którzy tworzą biżuterię , torebki ,  ciasta ,  hafty, szkice  . Możesz sprzedawać je na targach, jarmarkach lub przez internet na bezpłatnych portalach takich jak na przykład olx.  


6. Sprzedawaj w Internecie  niepotrzebne w domu rzeczy ubrania, naszyjniki, kolczyki, zabawki , książki . Zrób  porządek w pokoju – rodzice się na pewno ucieszą i zobacz jak wiele rzeczy nie  jest ci potrzebnych . Jeśli  są w dosyć dobrym stanie zapytaj o pozwolenie rodziców i  wystaw je na aukcjach .
7. Mycie samochodów : umycie i wysprzątanie  samochodu to jest naprawdę moment. Zapytaj sąsiadów , znajomych o taką możliwość „dorobienia” do kieszonkowego. Jest wielu ,  którzy z przyjemnością dadzą ci w ten sposób zarobić.


Pamiętaj żadna praca nie hańbi a pomagając innym przy okazji możesz się nauczyć odpowiedzialności, uczciwości i przede wszystkim wartości pieniądza.


Zobacz też jak-zarabiac-na-muzyce !


Zachęcam równiez do wyrażania opinii w komentarzach!

1 komentarz: