poniedziałek, 22 czerwca 2015

Jak zarobić na weselu


ŚLUB I WESELE


Organizacja ślubu i wesela zawsze wiąże się z dużymi wydatkami.


Jak jednak zarobić na tej uroczystości?


 
Zorganizowanie dużego wesela to często bardzo duże koszty związane z wynajęciem i dekoracją sali, opłaceniem noclegów dla gości , zakupem garderoby, zatrudnieniem fotografa i kamerzysty, jak również opłaceniem zespołu czy DJ. Wydatków jest oczywiście jeszcze więcej ….Tak czy inaczej wesele na 100 osób to często wydatek ponad 30 000 zł co dla młodych ludzi, którym często rodzice nie są w stanie pomóc, okazuje się kwotąnie do przeskoczenia. Oczywiście Młoda Para często liczy na zwrot poniesionych kosztów poprzez pieniądze otrzymane w kopertach… chociaż na początku bardzo ciężko jest oszacować przysłowiową „stopę zwrotu”.

Rozwiązaniem jest zorganizowanie wesela sponsorowanego czyli takiego, na którym podwykonawcy będą działali na zasadzie reklamy bez pobierania wynagrodzenia . Polega to na tym ze osoby współpracujące z młodą parą będą mogły na przykład umieścić logo na serwetkach i papeterii ślubnej - zaproszeniach, menu, tablicy z rozmieszczeniem stolików a także. Dodatkowo można umożliwić podwykonawcom wstawienie banerów na salę weselną oraz rozdanie gościom materiałów reklamowych i wizytówek . Sponsorzy mogą zostać wymienieni przez wodzireja podczas trwania przyjęcia weselnego a Para Młoda będzie ich reklamować na swoim Facebooku oraz Instagramie. Dodatkowo obandować można: samochód, którym się jedzie do ślubu oraz upominki / prezenty dla gości weselnych.

Krok po kroku czyli od czego zacząć?


Krok 1.
Opracowanie kosztorysu przyjęcia

Krok 2. Wybór firm, z których usług chcielibyście skorzystać. Najlepiej sprawdzą się firmy lokalne, ponieważ łatwiej będą mogły dotrzeć do waszych gości i wzajemnie.

Krok 3.Szczegółowe opracowanie warunków sponsoringu dla firm, które mają udzielić Wam zniżek lub sfinansują w całości daną usługę.

Krok 4. Umówienie bezpośrednich rozmów z podwykonawcami - bądźcie wytrwali i gotowi na to, że wiele firm Wam odmówi. Musicie być przekonujący, taktowni, niezależnie od sfinalizowania takiej ślubnej współpracy.

Krok 5. Przygotowanie medialne. O pomyśle na sponsorowaną uroczystość i przygotowaniach do niej powinny dowiedzieć się media, prasa, fora internetowe. Super pomysłem jest założenieślubnej strony internetowej lub ślubnego bloga, gdzie można relacjonować przygotowania a sponsorzy znajdąprzestrzeń na dodatkową formę reklamy i promocji.
Celebryci na swoich ślubach też zarabiają!
Pierwszym w Polsce bardzo nagłośnionym medialnie ślubem był w 2008 roku ślub Małgorzaty Kożuchowskiej i Bartosza Wróblewskiego a za granicą na przykład Kim Kardashian zarobiła na własnym weselu 10 mln. dolarów...Zobacz równiez jak zaoszczedzic na weselu tutaj : jak oszczędzać na weselu ?


Masz ochotę podzielić sie swoim zdaniem zachędzam do dodawania komentarzy !

5 komentarzy:

 1. Wydaje mi się, że podczas wesela zarobki nie powinny być najważniejsze, ale skoro można, to w sumie dlaczego tego nie wykorzystać? Niemniej jednak każda drobna sprawa może przyprawić nas o niepotrzebny stres.

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdy ma do tego tematu inne podejście. Jeden chce oszczędnie , ktoś inny z pompą, wiadomo. Podczas przygotowań może wam się przydać taki portal z ogłoszeniami https://oshare.pl/29-eventy-slub-wesele , tutaj tematyka jest właśnie między innymi ślubna. Dlatego może się przydać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wesele to doprawdy kosztowne przedsięwzięcie, jednak jak się okazuje, można i na nim zarobić :) Odpowiednio wcześnie i obrze przygotowany plan i sprytne wykorzystanie pojawiających się promocji i okazji, łącznie z ofertami pożyczek dla Młodych, mogą realnie pomóc w wyjściu z takiej organizacji na plusie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele pożyczek w jednym miejscu w Extra Kieszeń. Nie namawiamy, żeby urządzać wesele za pożyczone, ale różne w życiu bywa. Więcej na oferty pożyczek.

  OdpowiedzUsuń