wtorek, 23 czerwca 2015

Jak oszczędzać na weselu
 Organizacja ślubu i wesela zawsze wiąże się z dużymi wydatkami.
Jak jednak oszczędzić na tej uroczystości?
 

Bardzo dużym kosztem w ślubnym budżecie jest wydatek na przyjęcie weselne – największe zatem oszczędności można poczynić właśnie tutaj.
Jak jednak oszczędzić, gdy za ugoszczenie jednej osoby restauracje i sale weselne każą sobie płacić ponad 100 zł w zależności od długości trwania przyjęcia i litości posiłków? Po pierwsze można ograniczyć liczbę gości – w skrajnych przypadkach zaprosić jedynie najbliższą rodzinę na obiad i deser .
Co jednak zrobić gdy chcemy aby wesele nie ograniczało się jedynie do obiadu spożytego w gronie najbliższych?

Innym sposobem jest szukanie miejsc, które oferują swoje usługi taniej . Takich, które dopiero zaczynają działalność i chcą ściągnąć do siebie klientów, albo poza sezonem oferują zniżki . Ślub poza sezonem czyli w miesiącach od października do kwietnia generuje także większą ilość i dostępność podwykonawców .
Można także urządzić przyjęcie pod namiotami na kawałku działki lub we własnym ogrodzie – przyjęcia takie powinny odbyć się latem co ważne jest coraz więcej firm, które świadczą usługi niezbędne do dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Wesele na sali to średnio ok. 200 zł na osobę,przy liczbie gości 100 sama sala wyniesie nas 20000 złotych! Wynajmując niewielki namiot zapłacimy dużo mniej do tego catering, który bierześrednio 100 zł - oszczędność około 7 tysięcy!

Następną kwestią jest catering. Tutaj można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych przez odpowiednie dobranie dań. Przykładowo zamiast drogiego łososia możemy wybrać nieco tańszego dorsza itd. Każdą pozycję menu trzeba dokładnie rozpatrzyć i wybrać tą najbardziej korzystną. Można skorzystać również z poradników, które mówią o standardowych wagach poszczególnych dańna osobę . Ponieważ po co nam 500 gramowy kotlet na weselnym talerzu gdy normalna porcja obiadowa mięsa dla jednej osoby powinna ważyć 150-200gram.


Takim sposobem dobierzemy smaczne menu i nie przepłacimy za „ niezjedzone” dania.

Również kwestii zakupu alkoholu nie warto zostawiać cateringowi czy też lokalowi, ponieważ obsługa jest w stanie nałożyć na to sporą marżę. Alkohol lepiej jest kupić samemu w hurtowni monopolowej. Dzięki temu również zaoszczędzimy przysłowiowe „parę gorszy”.
Zobacz również jak zaoszczedzic na zdjęciach ślubnych link TUTAJ
Kolejnym sposobem na poczynienie ślubnych oszczędności jest rozsądne podejście do wydatków związanych ze ślubną garderobą i dodatkami do niej. Zwłaszcza suknie ślubne potrafią kosztować w salonie od 2000 zł w górę , dlatego warto znaleźć taką, której cena będzie tylko nieznacznie przekraczać tysiąc złotych .Jak to zrobić ? Znajdźmy w intrenecie sukienkę, która się nam spodoba i zlećmy szycie krawcowej . Można kupić również sukienkę na wyprzedażach letnich w sierpniu i zimowych w styczniu .


 

Można także zdobyć suknię ślubną całkiem za darmo – podczas konkursów, które czasem organizowane są przez ślubne magazyny czy podczas też targówślubnych. Aż wreszcie jeśli nie zależy Ci na tym, aby Twoja suknia ślubna była nowa, zawsze możesz ją wypożyczyć. Istnieje wiele wypożyczalni sukien ślubnych. Oferują one rozmaite wzory i rozmiary. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wypożyczenie sukni pociągnie za sobą mniejsze koszty, niż kupowanie nowej.


Zobacz też  jak zrobić na weselu  link TUTAJZachęcam do dodawania swoich opini w komentarzach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz