środa, 2 marca 2016

Jak znaleźć przyjaciół

Ludzie czują się samotni z różnych powodów …na przykład nie mają wystarczająco dużo znajomych i nie są w stanie uzyskać poczucia wspólnoty w dzieleniu się z nimi swoimi radościami i smutkami. Pamiętaj samotność jest wtedy, gdy nie jesteś zadowolony z tego , że jesteś sam. Na szczęście, istnieje szereg sposobów na przezwyciężenie samotności.


WAŻNE: jeśli masz uporczywe poczucie osamotnienia skonsultuj się z lekarzem ponieważ może być to oznaka depresji.

Przy próbie przezwyciężenia samotności musisz chcieć tego naprawdę . Pamiętaj , że wszyscy czasami czujemy się samotni i nie jest to nic nadzwyczajnego - szczególnie podatni na poczucie samotności jesteśmy w fazach przejściowych naszego życia na przykład wtedy gdy się coś kończy.

  • Spędzaj więcej czasu wśród innych ludzi.


Jeśli chcesz mieć przyjaciół musisz najpierw znaleźć się w miejscach, w których możesz ich spotkać. Weź udział w szkoleniach, w zajęciach sportowych; w spotkaniach stowarzyszeń wolontariatu , w społecznościach, które mogą otworzyć Cię na nową wiedzę. Nie muszą to być płatne zajęcia …wiele spotkań takich jak na przykład koncerty , zwiedzanie miasta z przewodnikiem czy też spotkania np. w klubie podróżnika odbywa się za darmo. Dołącz do klubów lub organizacji zrzeszających ludzi o podobnych do twoich zainteresowaniach. Wspólne pasje pozwolą Ci łatwiej nawiązać rozmowę.

  •  Zmierz się z sobą aby  przejąć inicjatywę w relacjach społecznych.


Nie czekaj na innych ludzi aby zbliżyć się do nich… jeśli wszyscy myśleliby tak jak ty, nikt by nigdy nie zrobił pierwszego kroku. Zwróć się do osoby przed tobą w autobusie, w poczekalni , w sklepie nawet o jakąś banalną rzecz . Pamiętaj bądź ciekawy świata i innych napotkanych ludzi to wstęp do tego , że inni zaczną wykazywać zainteresowanie tobą . Większość z takich pogadanek nie będzie znacząca ale im więcej ich przeprowadzisz, tym łatwiej będzie ci znaleźć kogoś, kto naprawdę zostanie w twoim życiu na dłużej.

  • Spędzić czas z rodziną.


Odrzuć wszelkie niesnaski wobec rodziny , żyj zgodnie z poszczególnymi jej członkami i aktywnie w niej uczestnicz . Zorganizuj święta czy też zaproś na kawę kolejnych jej członków – odkryj rodzinne historie ; zrób drzewo genealogiczne - może to prowadzić do nowej przyjaźni…po prostu , nigdy nie mów nigdy!

  • Kup sobie psa.

Pies na pewno pomoże czuć Ci się mniej samotnie. Zwierzęta są wspaniałymi towarzyszami i źródłem bezinteresownej miłości i lojalności. Chodzenie na spacery z psem może być także świetnym sposobem, aby poznać nowych znajomych !

  •  Dołącz do społeczności online.


Podziel się swoimi myślami i doświadczeniami lub zadaj pytania do tych, którzy mają doświadczenie w podobnych sytuacjach. Fora internetowe często pozwalają aby pomóc innym, ale równie dobrze mogą być dobrym źródłem samopomocy. Użyj portali społecznościowych, takich jak Twitter, Google Plus lub Facebook, jako narzędzi aby spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach. To może być dobry sposób, aby dzielić się wzajemnie swoimi pasjami . Użyj naszej-klasy aby odnowić stare znajomości.
 

Pamiętaj inni ludzie nie żyją tylko po to aby cię osądzać i oceniać negatywnie. Wyjdź ze skorupy i dotrzyj do nich, ponieważ kiedy wchodzimy w kontakt z inną osobą tym samym pomagamy sobie. Naprawdę im więcej dajemy uśmiechu , inspiracji , radości i pomocy innym tym więcej dostaniemy w zamian: czerpiemy tyle dobra ile dajemy innym ;-)


Zobacz też : jak-znalezc-swoich-przodkow.html


Powiedz również o swoich doświadczeniach w tym temacie - do dyspozycji masz komentarze;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz