wtorek, 15 marca 2016

Jak znaleźć … miłośćSekret poszukiwaniu miłości…


Jeśli naprawdę chcesz znaleźć miłość bardzo skuteczną metodą, która przynosi w tym temacie sukces jest…

 Zadbanie o siebie

Tutaj nie mam na myśli, aby zadbać o swoje zdrowie, ciało, o swój umysł, karierę, swoje finanse itd. Dbanie o siebie oznacza znacznie więcej: to znaczy kochać siebie - nie w egoistyczny sposób, ale w prawdziwym sensie  i w zasadniczy sposób.
Oznacza to, że każdy wybór  który  dokonasz w  swoim życiu, zwłaszcza  dotyczący twojego życia uczuciowego rób zadając sobie pytanie 
Czy tym wyborem dbasz  o siebie ???
 


Na przykład: załóżmy, że pewna osoba - Ewa, zakochała się. Wszystko wygląda wspaniale.
Ale Ewa zaczęła jeść bardzo mało, ponieważ
1) chce być szczuplejsza w oczach partnera lub osoby, którą kocha, albo
2) jej emocje są tak silne i intensywne, że nie ma apetytu - umysł nie może się oderwać od myśli o ukochanej osobie tzw. "zakochania się" i  przewyższa wszystkie inne myśli nawet dot. posiłków.
W ten sposób Ewa traci równowagę emocjonalną i zaczyna działać w sposób "niezrównoważony" zaczynają się kłótnie i pierwszy czar pryska. Teraz Ewa musi odzyskać równowagę emocjonalną i psychiczną.
Wśród wielu powodów, dlaczego powinniśmy najpierw  dbać o siebie jest to , że  możemy podejmować lepsze decyzje, ponieważ jesteśmy  na nie gotowi psychicznie, emocjonalnie, fizycznie. W tym samym czasie, ta równowaga czyni nas lepszymi partnerami i kochankami.


 

Podam przykład, który nam to zobrazuje…
 
Powiedzmy, że mój umysł, moje ciało, stan emocjonalny, marzenia, moje nadzieje tworzą piękny ogród, ogród, który przyciąga potencjalnych partnerów, którzy chcą wejść na ogród, podziwiać go…
 
Ale jeśli żyję w sposób, który nie daje wystarczająco dużo czasu i energii, aby zadbać o ten ogród, aby zachować zdrowe, bujne rośliny , usunięcie chwastów, odżywienie roślin i tak to będzie coraz bardziej zaniedbany ogród na pustyni!
Nie tylko stanie się on nie do poznania, tracąc tożsamość ogrodu ale i nikt nie będzie chciał do niego wejść i na żywo go podziwiać i uwielbiać!Zdobądź miłość i kochaj/dbaj o  siebie !!!

Nawet jeśli kiedyś znajdziesz kogoś, kto zadba o twój ogród, nikt nie będzie w stanie zrobić dobrze, gdy będzie  to zrobić sam …
Prawdą jest, że znalezienie prawdziwej miłości oznacza znalezienie osoby, która przyczynia się do ochrony zdrowia, urody, życia naszego ogrodu .
Ale nasi partnerzy będą mieli również  swój ogród do opieki - w przeciwnym razie, jeśli partner zaniedba siebie  nie będzie to już ogród, w którym zakochałeś i z czasem zaczniesz odczuwać skutki tego zaniedbania . W idealnym związku każdy dba o swoją równowagę  przyczyniając się również do  równowagi psychicznej i wsparcia partnera i tym samym  do rozkwitu jego ogrodu.
Zobacz, jak to wszystko jest połączone?  Jak  zdrowie i  równowaga  oraz akceptacja  i dbanie o siebie   prowadzi do znalezienia i utrzymywania  miłości z ludźmi równie zdrowymi… i  jak dobrze nasz związek funkcjonuje jeśli tylko dbamy o siebie ? Mam nadzieję, że z analogia z ogrodem w prosty sposób wyjaśniła, że niewiele naprawdę trzeba  zrozumieć, aby znaleźć miłość, miłość o którą  będziemy wzajemnie dbać   i która zapewni nam   trwały związek .

W jaki sposób możemy ustalić, czy osoba, której jesteśmy zakochani jest odpowiednia dla nas, czy będzie w stanie  długo kochać?Zadaj sobie to proste pytanie:
 
Czy osoba w której jesteś zakochany tworzy atmosferę komfortu i wsparcia emocjonalnego i psychicznego , które pomogą osiągać Ci twoje cele i realizować swoje marzenie ? Czy będziesz mógł być osobą chcesz być?
Jeśli odpowiedź brzmi tak, to gratuluję!  
Jeśli odpowiedź brzmi "" nie ", osoba o której myślisz, że Cię” kocha”  jest „bezużyteczna "dla Ciebie i do twojego życia i należy zastanowić się, jak znaleźć  prawdziwą miłość, a nie przeciętnego  zamiennika.
Znalezienie miłości oznacza uczenie się kochania w sensie "dbania o siebie", aby osiągnąć wspólną  emocjonalną równowagę i uczuciową dojrzałość .
 
Im bardziej siebie kochasz, tym bardziej będą ciebie inni kochali

Masz uwagi  wyraź swoja opinie w komentarzu !


Zobacz równiez jak znaleźć przyjaciół klikając TUTAJ

2 komentarze:

  1. Ciekawy post.
    Ja na szczęście znalazłam swoją drugą połówkę, przy której czuję się bezpieczna i kochana. Ale długo to trwało zanim nasze drogi się zetknęły :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluje! Czasami warto czekać aby w pełni docenić to co sie od losu otrzymało ;-)

    OdpowiedzUsuń