środa, 23 listopada 2016

Jak zarabiać na diecie ?
Od paru dekad jedną z chorób,  która dotknęła naszą cywilizację jest problem otyłości. Kobiety bardzo często w swoich rozmowach poruszają temat modnych diet, na które bardzo często wydają  ogromne pieniądze a które są bardziej lub mniej skuteczne . Ponadto ze statystyk wynika , że ponad połowa Polaków ma nadwagę, trudno więc dziwić się jest to bardzo dobry sposób na zarobek.

Jak propagować zdrowie i zarabiać na dietach ? Podam poniżej:

Indywidualne układanie diet

„Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”  to motto Hipokratesa  może być inspiracją  do tego aby zdobyć wykształcenie dietetyka i założyć firmę świadczącą tego typu usług. Pamiętając jednocześnie , że diety to nie tylko otyłość ale to również  odpowiedź na Wiele chorób,  którym można zapobiegać, a także przyśpieszać ich  leczenie . Aby przygotować się do wykonywania zawodu w charakterze specjalisty żywienia indywidualnego wystarczy odbyć kurs  podstawowy w jednej z wielu placówek  przygotowujących takie kursy. Cena za jeden kurs wynosi od 300zł w górę. Cena za ułożenie diety waha się od 70zł do ponad 250zł.

Przykładowe kursy można znaleźć  w  akademii dietetyki ; nutricenter ; jem-mądrze ; novakursy.


Sprzedaż suplementów diety

Rynek suplementów diety rozwija się bardzo dynamicznie. Jest to rok do roku wzrost rzędu ponad 10% i wartości ok. 2,5 mld zł. I chociaż ponad połowa  suplementów diety jest dystrybuowana poprzez sieci apteczne to jest jeszcze duży rynek dystrybucji poprzez sprzedaż pozaapteczną . Jest możliwość zaistnienia na tym rynku poprzez np. sieci franchisingu. Szeroki wybór ofert w tym zakresie nie wymaga nawet zaangażowania środków własnych a otrzymane wsparcie może przełożyć się na sukces ekonomiczny.

Przykładowe sieci franchisingowe: Naturhaus ; G-Supplements; Przyjazny-dietetyk ; Triceps , Herbalife.


Internet

Czy można zarabiać pieniądze z diet online? Odpowiedź brzmi absolutnie tak. Jeśli założysz osobistą stronę internetową, bloga czy tez  konto Facebooku, jest możliwość zarobku poprzez  stworzenie informacji o wartościowych  produktach oraz dietach  i sprzedażą  ich  za pośrednictwem  tej strony . Kluczem do sukcesu jest zainteresowanie swoimi  dietami   czy też produktami właściwych odbiorców .

Zarabia się też poprzez  wykorzystywanie powiązaniań internetowych: istnieje wiele sieci, które wspierają różne rodzaje diet, kursów i / lub produktów żywnościowych, które mają pomóc ludziom schudnąć.  Jedyną uwagą tu rozważenie czy produkt, który ma być promowany  posiada wysoką jakość , czy też  nie. Promowanie produktów o niskiej wartości / jakości burzy reputację strony.  Wynagradzanie w tym systemie oparte jest przeważnie na  modelu CPS, czyli zarobimy wtedy, gdy ktoś wchodząc z naszej strony  skorzysta z płatnej diety lub kupi produkt, który mu poleciliśmy. Prowizje są spore, ale i ceny diet oraz produktów też do niskich nie należą – za jedną sprzedaż możemy zarobić nawet 30 zł .

Gdzie szukać sieci afiliacyjnych zajmujących się dietami i produktami wspomagającymi diety ? Na stronach internetowych typu  : Tradetracker ; Adpills; NutriProfits; Dietmap ; Exante Diet .Catering

Coraz popularniejsze staje się korzystanie z tzw. Diet pudełkowych- czyli cateringu dietetycznego. Aby zacząć na nim zarabiać trzeba trochę pieniędzy zainwestować . Podstawą jest tu lokalizacja – im większe miasto tym więcej potencjalnych klientów. Koszty inwestycji początkowych na rozpoczęcie działalności to : koszty lokalu i jego wyposażenia (meble/stoły robocze ze stali nierdzewnej, piece, zlewy, lodówki itp) samochodu do rozwożenia żywności oraz marketingu wahają się między 200 tys a 500tys zł. Inną sprawą jest zajęcie się cateringiem dietetycznym gdy już posiadamy lokal czy też firmę z usługami cateringowymi. Wystarczy tylko uzupełnić ofertę o dania dietetyczne i przeprowadzić kampanie reklamową w lokalnych mediach. Zarobek przy ok . 50 klientach / miesiąc to ok. 10 000zł

Masz własny pomysły na ten temat podziel się nimi w komentarzach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz