czwartek, 4 lutego 2016

Jak zarabiać na książkach
Jak zarabiać na … książkach

Uwielbiasz czytać książki  i wyciągasz z nich co najlepsze ? Interesuje Cię zabawa słowami? Jesteś dobry w pisaniu streszczeń i analiz, a także w porównywaniu różnych  dzieł literatury? Super ja też uważam, że czytanie książek  jest ważne i pouczające , a teraz nawet pozwala zarobić .

Jest na to kilka sposobów !!!


Zarabianie poprzez  czytanie i pisanie recenzji!Pamiętaj  Wydawnictwa  i księgarnie poszukują recenzentów swoich książek np. program partnerski księgarni Selkar daje wybór 2 wariantów  zarobku poprzez  
a/ Promowanie książek i zarobku ok. 10% od sprzedaży książki                                  
b/ Promowanie  programu partnerskiego i zarobku w wysokości ok. 20% od zarobków osoby poleconej.

Co trzeba zrobić ?

Przede wszystkim powinieneś przeczytać  książkę  o której będziesz  pisać ponieważ  dużo łatwiej jest opisywać i wydawać opinię o czymś , co znasz! Możesz napisać recenzję, streszczenie lub opinię o książce współpracując z wydawnictwem  lub  zamieścić na specjalistycznym  portalu lub forum. Możesz  także założyć bloga, gdzie zaczniesz dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat przeczytanych książek lub tylko na początek zamieszczać komentarze pod recenzjami napisanymi przez innych ludzi. Ułatwi ci to Textmarker.pl ; oferia.pl i zlecenia.przez.net ;omnigo.pl

Napisz i wydaj własną książkę 

Jeśli nie chce Ci się dobijać do drzwi różnych  wydawnictw  czekając aż któreś ci łaskawie odpowie a równocześnie nie jest Cię stać na wydruk i  kolportaż książki we własnym zakresie - Zrób ze swojej książki e-booka i sprzedawaj go przez stronę internetową ; systemy partnerskie lub portale wydawnicze typu self publishing, gdzie każdy autor tekstów może wydać swoją publikację w postaci ebooka i zarabiać na jej sprzedaży. Na tych portalach można  publikować dowolną treść – od kryminałów do prac naukowych, a sam proces może przebiegać zupełnie automatycznie lub z pomocą specjalistów danego serwisu. Jak się tu zarabia?  otóż na każdej kolejnej sprzedanej publikacji zarobimy procentowo coraz  więcej a  jeśli chodzi o koszty  to   głównie jest to prowizja  dla  każdej z platform, na której zamieszczamy naszą pozycje i w zależności od serwisu wynosi ona  od 15 do 30 procent. E- booka zamieścisz tu : wydaje.pl ; amazon.com ; ebookpoint.pl; virtualo.pl; bezkartek.pl; backpen.com; beezar.pl ; pressmo.pl.


Spienięż posiadane przez siebie książki
Dzięki portalom internetowym  możesz sprzedać online wszystkie swoje przeczytane i używane książki . Internet to jeden ze sposobów, dzięki któremu takie ogłoszenie może dotrzeć do wielu osób, a my możemy podratować dodatkowo swój budżet.  Niektóre portale specjalizujące się w skupie książek działają na takiej zasadzie , że wpisując kod ISBN do wybranej pozycji, otrzymasz gwarantowaną cenę, za którą  portal ten jest ją w stanie od Ciebie odkupić. Książki wysyłasz pocztą im pocztą  a koszty wysyłki pokrywa odkupujący  portal  . Twoje używane książki na pewno znajdą nowego właściciela a Ty zyskasz miejsce na nowe książki w swojej biblioteczce oraz podreperujesz swój budżet domowy poprzez korzystanie z serwisów aukcyjnych ! Ja poleciłabym w takiej kolejności serwisy :  allegro ; lubimy czytać - odp. wątek ; facebook - odp. grupy ; tablica ;  finta  ;  skupszop.pl.


Zobacz też jak oszczędzac na książkach pod tym LINKIEM


Dodaj równiez swój komentarz !
 
 

1 komentarz: