wtorek, 9 lutego 2016

Jak oszczędzać na książkach


 

Jak oszczędzać na… książkachGdy kończy  się rok szkolny  myślimy o wakacjach ale one szybko mijają i znów wraca się do szkoły… jest to ciężki  czas nie tylko dla dzieci ale i dla rodziców ponieważ  kumulują się wydatki na przybory szkolne i  książki... Poniżej przedstawiam  wskazówki na oszczędności na podręcznikach szkolnych ale nie tylko…

 


  • Unikaj nowych wydań

Jeżeli szkoła postanowiła przyjąć najnowsze wydanie danej książki upewnij się, że istnieją znaczne różnice w tekście między starą a nową wersją…  Zazwyczaj dodatki i nowe treści można znaleźć na ostatnich stronach, które należy sprawdzić przed zakupem. Jeśli różnice dotyczą  tylko papieru , fotografii lub przypisów daj sobie spokój kup starą wersję a ostatnie  różniące się  rozdziały skseruj…

 


  • kupuj używane książki

Poprzez zakup używanych książek można zaoszczędzić nawet do 80% ceny nowego podręcznika – jest to najbardziej skuteczny sposób, aby zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza wśród  uczniów szkół średnich i studentów.

Używane książki można kupić w szkołach pod koniec roku szkolnego oraz  na pchlich targach, organizowanych w wielu miastach, kontaktując się ze  studentami wyższych roczników poprzez tablice ogłoszeń lub Internet. Dla nich jest to też dobry sposób na dodatkowe pieniądze dlatego  chętnie odsprzedają swoje  podręczniki , notatki i teksty.

Gdzie w Internecie można kupić używane książki?

Na przykład na Sprzedamksiazki.pl , olx.pl , bukeo.pl , buksi.pl

 


  • Kupuj książki on-line

Porównaj ofertę księgarni internetowych– poproś o indywidualną wycenę wszystkich potrzebnych książek i wybierz  najlepszą ofertę . Różnice cenowe pomiędzy księgarniami sięgają nawet 30% a przecież zakup książek online jest bardzo prosty. W domu znacznie szybciej odwiedzisz kilka księgarni internetowych lub wyślesz email do księgarni stacjonarnych z  propozycją wyceny interesujących Cię woluminów ;-). Wirtualne księgarnie online są bardzo przestrzenie- odpowiadają setkom stojaków z prawdziwymi książkami a  w ciągu 24 h są gotowe do spakowania i wysyłki.  Przy zakupie większej ilości księgarnie bardzo często oferują rabaty lub  rezygnują z opłat za  przesyłkę.

 


  • Korzystaj z bibliotek

 Zapewne każdy sobie zdaje z tego sprawę z tego , że nie wszystkie lektury czy też książki specjalistyczne trzeba kupować .  Obecnie biblioteki  znacznie rozszerzają swoją ofertę i  tam  także  można wypożyczyć nowe wydawnictwa poszczególnych autorów.  Aby usprawnić poszukiwania książek biblioteki  miejskie  przygotowały internetową wyszukiwarkę , która działa na zasadzie udzielenia nam  informacji  na temat  : która z bibliotek jest w posiadaniu danej pozycji i czy jest ona  obecnie dostępna lub do kiedy jest wypożyczona . Dlatego osoby, poszukujące danego wydawnictwa  od razu wiedzą do którego oddziału biblioteki się udać .

 


  • Korzystaj  z e-book'ów i audiobooków

Korzystanie z e-booków albo audiobooków jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich tych,  którzy chcą zaoszczędzić  czas i pieniądze . Aby skorzystać z e-booków   potrzebne jest posiadanie  czytnika, tabletu  albo chociaż smartfonu z dużym wyświetlaczem –  tutaj przy zakupie  dostajemy książki gratis lub możemy je darmowo ściągnąć z poniższych serwisów . Korzystanie z audiobooków jest bardzo wygodne, bo można zgrać sobie dźwięk na  komputer czy telefon i przesłuchiwać je na  przykład w drodze do pracy  czy też podczas biegania . Ponadto wersje elektroniczne wydawnictw są tańsze od papierowych wersji  z racji tego, że nie trzeba ich  drukować.

Przykładowe serwisy darmowych e-booków : nexto.pl ; woblink.com; ebook4all.pl; czytajzafree.pl

Przykładowe serwisy darmowych audiobooków: wolnelektury.pl; sluchowiska.ugu.pl; audiobookimp3.fora.pl
Zobacz także jak zarabiac na książkach TUTAJ


Chcesz dodać swój komentarz ? Wpisz go poniżej ;-) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz