czwartek, 28 lipca 2016

Jak zarabiać na wakacjach
Praca podczas wakacji  to doskonała okazja dla większości studentów, zwykle zajętymi wykładami i nauką , aby zarobić dodatkowe pieniądze i zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenie. Takie doświadczenie jest doskonałym punktem wyjścia w dalszej życiowej drodze gdyż pozwala na rozwinięcie umiejętności , zdolności oraz kontaktów, które  mogą okazać się niezbędne w późniejszej  pracy .
Lato bez zabawy? – Wakacyjna praca nie oznacza całkowitej rezygnacji z relaksu i zabawy – na to przecież czeka  każdy student w czasie roku akademickiego. Idealna praca wakacyjna posiada elastyczną cechę – możliwość łączenie ze sobą  zabawy ;  pracy zarobkowej oraz przebywania na świeżym powietrzu i może być wykonywana w niepełnym wymiarze godzin.
Jeśli znajdziesz pracę lato posiadającą jedną z tych cech to nie tylko możesz cieszyć się wakacjami, ale i zarobkami!

1. Animator

Na tego rodzaju usług  w okresie letnim jest wysoki popyt. Jest to idealne letnie zajęcie dla tych, którzy mają przyjemną osobowość oraz  uwielbiają się i innych bawić. Praca  animatora to po prostu zabawianie gości hotelowych , restauracyjnych czy też klubowych poprzez angażowanie ich w zajęcia grupowe, gry, programy animacyjne, itp.  zabawy .Jeśli jednak jesteś osobą trochę nieśmiałą również  nie lekceważ takiej oferty - takie doświadczenie może dostarczyć i Tobie korzyści poprzez wzmocnienie twojej otwartości na ludzi. Pracę możesz podjąć w kurortach i hotelach  na  letnich obozach lub plażach w Polsce lub za granicą . Nie wiesz jak zacząć – wpisz w Internecie hasło „Kursy na wakacyjnych animatorów czasu wolnego”.


2. Ratownik

Jest to klasyka wśród wakacyjnej pracy. Ale pamiętaj każdy, kto chce chronić życie kąpiących się osób, musi najpierw zdać kurs na stopień Młodszego Ratownika WOPR. Po kolejnym kursie otrzymuje się stopień Ratownika WOPR, umożliwiający samodzielną pracę na kąpieliskach, a dalej – Starszego Ratownika WOPR. Od czego zacząć?  Udaj się do najbliższej jednostki WOPR. Pełen ich wykaz na www.wopr.pl – wypełnij deklarację członkowską ,  przekaż dwa zdjęcia i opłać składkę a  otrzymasz legitymację członka WOPR. Jeśli jesteś niepełnoletni, musisz posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Kolejny krok to kurs na stopień Młodszego Ratownika. W tym celu powinieneś uzyskać zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy w charakterze ratownika ; posiadać kartę pływacką oraz zdać egzamin sprawnościowy składający się z :  przepłynięcia dystansu 50 m stylem dowolnym w czasie poniżej 40 sekund ; przepłynięcia pod wodą minimum 15 metrów (start z powierzchni wody) ; wykazania się umiejętnością pływania na plecach z pracą nóg do stylu "żabki" na dystansie 25 metrów. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu wstępnego czeka Cię 50-godzinny kurs, w tym 35 godzin zajęć praktycznych (doskonalenie pływania, nauka holowania, nurkowania, posługiwanie się sprzętem ratowniczym) i 15 godzin zajęć teoretycznych (hydrologia, zagadnienia prawne, pierwsza pomoc, zabiegi reanimacyjne).
Kurs ten kończy się egzaminem praktycznym i teoretycznym oraz 100 godzinnym
stażemRaz zrobiony kurs służy latami a jako ratownik na plaży będziesz mógł pracować na pół  lub cały etat. Do pozazdroszczenia są tu kontakty z wieloma ludźmi i… opalenizna.

3. Kelner

Latem restauracje , puby i  kawiarnie potrzebują dodatkowego personelu. Praca kelnera to świetna okazja, aby zarobić dobre pieniądze zwłaszcza , że  turyści  oferują hojne napiwki a ciężka praca z pewnością zostanie nagrodzona. Jeśli nie czujesz się zmierzyć z pełnym wymiarem czasu pracy, możesz wybrać pracę  tylko w weekendy lub na pół etatu.

Warto pa­mię­tać o tym, że do każ­dej pracy w gastronomii  bę­dziesz po­trze­bo­wać ksią­żeczki sa­ne­pi­dowskiej a jest koszt to około 80 zł . Aby ją wyrobić  mu­sisz pod­dać się ba­da­niu krwi i kału na obecność pasożytów.

4. Wychowawca kolonijny

Również w tej pracy jest ujęty wypoczynek i  zabawa  ale to nie jest praca dla wszystkich. Praca przy grupie dzieci i ich euforii towarzyszącej przebywaniem poza domem  wymaga sporej dawki cierpliwości, wysokiego poczucia odpowiedzialności, opanowania i spokoju. Jeśli masz już doświadczenie np. jako opiekunka do dzieci możesz przetestować swoje umiejętności  na obozie lub kolonii po odbyciu kursu np. internetowego na wychowawcę kolonijnego.

5. Przewodnik

Praca przede wszystkim dla ludzi z pasją, którzy interesują się historią otaczającej przestrzeni. To również zadanie dla osób znających obce języki i łatwo nawiązujących kontakt z innymi . Towarzyszenie  grupie turystów podczas zwiedzania miasta to bardzo stymulujące i pouczające doświadczenie . Musisz zapoznać się i nauczyć się wielu rzeczy o sztuce, kulturze i tradycji miejsca o którym zamierzasz opowiadać.  Aby zostać przewodnikiem miejskim lub terenowym oraz pilotem wycieczek należy ukończyć 18 lat, nie być karanym za przestępstwa umyślne lub inne popełnione. W związku z wykonywaniem zadań przewodnika turystycznego lub pilota wycieczek wymagane jest posiadanie minimum średniego wykształcenia. Korzyść z częściowej deregulacji zawodu przewodnika turystycznego jest taka, że  przewodnicy miejscy i terenowi nie muszą już odbywać szkolenia teoretycznego, zdawać egzaminu ani  przedstawiać zaświadczenia o stanie zdrowia.


Zobacz również jak-oszczedzac-na-wakacjach.html


Masz własne pomysły dodaj je  w komentarzach

1 komentarz:

  1. Praca latem to dobre rozwiązanie dla studentów. Rzeczywiście można sobie dorobić, zebrać fundusze na naukę. A Ci którzy szukają pracy nie tylko na wakacje ale na cały rok już? Zobaczcie na ogłoszenia praca województwo łódzkie , na stronie znajdziecie dla każdego regionu odpowiednie aktualne oferty.

    OdpowiedzUsuń