poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Jak oszczędzać na telefonieKomunikacja z innymi od zawsze była ważną potrzebą człowieka a  wykorzystywanie do tego telefonu stacjonarnego lub komórkowego jest  tego podstawą . Niestety jest to również znaczący wydatek w budżecie każdej polskiej rodziny. Zobaczmy, jak oszczędzać na telefonach i połączeniach telefonicznych.


Telefon stacjonarny

Co do telefonii stacjonarnej to  monopol Telekomunikacji Polskiej  w ciągu ostatnich kilku lat znacznie spadł  ale nadal istnieje wiele klientów, którzy zdecydowali się pozostać jej wierni i chyba tylko przez sentyment płacą duże rachunki abonamentowe  .  Zrezygnuj z telefonu stacjonarnego jeśli posiadasz i opłacasz równocześnie  telefon komórkowy , który ma taką przewagę że zawsze jest ręką .

Sieć  telefoniczna

Sprawdź  z której sieci komórkowej   korzystają  osoby  do których najczęściej dzwonisz  i z którymi lubisz długo rozmawiać . Wybierz tego operatora komórkowego, którego będziesz najczęściej używać . Dzięki posiadaniu  kilku numerów ( np. w  ramach  jednej rodziny ) w tej samej telefonii komórkowej obniżysz abonament  a  rozmowy z najbliższymi i przyjaciółmi  będą tańsze a nawet (w zależności od abonamentu) za darmo .


Rozmowy przez internet

Wykorzystaj swoje łącze internetowe lub darmowe  HotSpoty do rozmów.  Niektóre  modele telefonów  tak jak np. iPhone wykorzystują łącze  VoIP do darmowych  połączeń  miedzy swoimi modelami.  Jest to  bardzo korzystna alternatywa dla  rozmów mnie tylko krajowych ale przede wszystkim dla  międzynarodowych połączeń. Poprzez łacze VoIP możesz także z innych modeli telefonów dzwonić  znacznie obniżając ceny rozmów międzynarodowych. Telefonia VoIP jest nawet kilkanaście razy tańsza niż tradycyjne połączenie komórkowe. Pobierając aplikacje takie jak np. Skype; Facetime możemy rozmawiać i jednocześnie widzieć rozmówcę . Aplikacja Viber i Whatsapp  pozwala prowadzić rozmowy i wysyłać sms bez możliwości zobaczenia rozmówcy.

Telefon na kartę

Jeśli z telefonu korzystasz rzadko a większość połączeń jest „do Ciebie” skorzystaj z przedpłaconych katy telefonicznych . Starter pre-paid można kupić u wielu operatorów  już  za 5 złotych. Później wystarczy co jakiś czas doładowywać kartę wybraną przez siebie kwotą. Dodatkowo korzystając z bazy aktualnych promocji można zaoszczędzić dodatkowe środki np.  doładowania kupowane przez topup.zone kosztują 5% taniej  . Aktualny ranking ofert na kartę można sprawdzić na stronie  super-sim lub komorkomat.

Usługi
Zobacz jakie dodatkowe usługi masz przypisane do abonamentu. Rozmowy za darmo z wybranymi numerami na pewno się opłacają o ile są naprawdę za darmo. Często bowiem otrzymujemy na zachętę na miesiąc lub dwa  bezpłatne usługi typu granie na czekanie , pakiet internetowy, darmowe minuty czy też roaming  po wyznaczonym okresie musimy jednak za nie płacić. Sprawdź czy  operator automatycznie nie nalicza Ci  opłat za takie usługi i czy naprawdę opłaca się mieć włączoną muzykę w trakcie oczekiwania na połączenie z Tobą.
Pakiety

Przy podpisaniu nowej umowy sprawdź u sprzedawców telefonii komórkowej  dostępność pakietów  łączących w sobie telewizję, telefon komórkowy z nielimitowanymi rozmowami i Internetem . Operatorzy komórkowi coraz częściej oferują obniżkę kosztów abonamentu telefonicznego poprzez rozszerzanie usług i możliwości  wybrania bogatej oferty telewizyjnej oraz szybkiego internetu . Może się okazać , że nie tylko zaoszczędzisz na telefonie ale i na innych rachunkach domowych.


Może będziesz też zainteresowany jak zarabiac na telefonie :
http://jakzarabiacjakoszczedzac.blogspot.de/2016/04/jak-zarabiac-na-telefonie.html


Wypowiedz swoje zdanie komentując artykuł!

7 komentarzy:

 1. bardzo praktyczny post, mam zamiar zmienić ofertę niedługo i część moich bliskich jest w TM, bo dają naprawdę fajne warunki w abonamencie i nie doliczają dodatkowych kosztów, do tego jeszcze pakiet neta i darmowe minuty w sieci ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Im szybciej skorzystasz z takich ofert tym mniejsze koszty dla Ciebie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli już mowa o oszczędzaniu, to w jaki sposób oszczędzać uczycie swoich dzieci? Ja, zastanawiam się nad tym, czy nie podarować swoim dzieciakom kart oferowanych przez https://www.igoriacard.com/karta-prepaid-kieszonkowe-dla-dzieci/ :-). Myślę, ze to naprawdę dobry pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawie napisane. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno po prostu niektóre rzeczy jak. np akcesoria do telefonu kupować o wiele taniej. Ja tak robię i zamawiam je z https://pl.aliexpress.com/category/200084017/mobile-phone-accessories.html więc nie mam problemów z kosztami. Tym bardziej, że są to rzeczy bardzo wysokiej jakości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze można wybrać usługi w pakiecie, wtedy będzie taniej. Telefony stacjonarne są już coraz rzadziej stosowane, dlatego można naprawdę dobrą ofertę na taki numer znaleźć.

  OdpowiedzUsuń