poniedziałek, 19 września 2016

Jak znaleźć w sobie finansistę


Stare porzekadło mówi , że nikt o Ciebie nie zadba jeśli ty nie zadbasz os siebie.  I  tym sposobem od każdego Polaka  dzisiaj wymaga się aby stał się po trochę finansistą , prawnikiem i  lekarzem . Niestety nasze  prawo jest jeszcze tak ułomne , że nawet największe instytucje dbają przede wszystkim o swój zysk a nie o  klienta - wykorzystując przy tym wiele kruczków prawnych. Ale  dzisiaj nie o tym … ale o tym jak radzić sobie z finansami domowymi - czym się wspomagać i jak to ogarnąć…. Poznaj  aplikacje, które pozwolą Ci  zapanować nad światem domowych finansów;  poprawić jakość życia oraz  zaoszczędzić czas i pieniądze  poprzez dokonywanie właściwych  oraz bardziej świadomych wyborów.


   1 .Kontrola wydatków
Pierwszym krokiem  do sukcesu aby zapanować nad domowym budżetem jest kontrolowanie wydatków.  Dla  większości  ludzi zwłaszcza młodych  dużym  problemem jest określenie gdzie, kiedy i na co wydaliśmy pieniądze.   Za pomocą aplikacji do kontroli wydatków zapanujesz nad swoim budżetem. Dostępne usługi  pozwalają poprzez zapisywanie codziennych wydatków i dochodów  (w kategoriach  które sam stworzysz) na zobrazowanie ile i na co wydajesz . Wbudowane raporty  z poszczególnych kategorii  stworzą bilans ,  który sprawdzi  relację dochodów do wydatków.
Dodatkowo można  tworzyć  plany przyszłych wydatków  i limity. Polecane aplikacje


#CashDroid
#Dochodyvswydatki


#Kontrolawydatków


#MoneyZoom


#Catchbudget

 

        2 .  Lista zakupów
Drugim krokiem aby zapanować nad  budżetem domowym jest robienie zakupów zgodnie z wcześniej przygotowaną listą.  Listę zakupów możesz robić  na kartce lub w notesie  chociaż łatwiej będzie prowadzić  ją  w telefonie tak aby zawsze była pod ręką   . Dostępne aplikacje  na telefon pogrupują i zliczą Ci produkty .Pozwolą  także na korzystanie z niej online a nawet na bieżące uzupełnianie jej przez członków rodziny. Korzyści z aplikacji to uniknięcie zbędnych zakupów oraz to , że już nigdy nie zapomnisz o żadnej rzeczy .  Dodatkowe ułatwienie- produkty można wpisywać ręcznie lub przy pomocy komend głosowych…
#Listonic – wygodna lista zakupów
#GoogleKeep
#SHOPIE - Inteligentna Lista Zakupów
#Shiplist – lista zakupów


       3.Menadżer Finansów
Jeśli chcesz w pełni zapanować nad swoimi pieniędzmi zadowolą cię aplikacje dot. zarządzania całym domowym budżetem: czyli nie tylko wydatkami ale również i przychodami. Poniższe usługi za pomocą kilku kliknięć dodadzą wydatek lub przychód i sprawdzą aktualne salda używanych kont. Ponadto możesz tu również ustalać limity wydatków. Jeśli w danym miesiącu zaczniesz zbliżać się do ustalonego limitu np. wydatków na samochód zostaniesz o tym poinformowany poprzez wygenerowany komunikat.  Możesz też tworzyć osobne budżety na np. wydatki poniesione na żywność. Wygodna jest również możliwość  dodawania zleceń stałych, co sprawia, że aplikacja automatycznie doda lub odejmie  określone kwoty w terminie, kiedy zostaną one zrealizowane na twoim  rachunku bankowym.
#Mojefinanse
#NBP Portfel
#Kontomierz
#Domowy Budżet
#Szybki Budżet
 


         4. Paragony
Podstawą uznania reklamacji lub zwrotów  są paragony- więc jeśli zgubisz dowód zakupu, możesz mieć problem ze zwrotem towaru lub jego  naprawą . Nawet jeśli zbierasz kwitki z biegiem czasu druk na nich blednie wiec jeśli chcesz mieć potwierdzenie zakupu  skseruj lub zeskanuj je ale i tak szybciej dla Ciebie będzie zrobić zdjęcie paragonu i zapisać je w jednej z proponowanych przeze mnie aplikacji. Poniższe aplikacje pozwalają na  archiwizowanie , segregowanie i opisywanie paragonów– przez co łatwiej jest je odszukać.
#ToCoMoje
#Kwitki
#Paragon – Twoje Gwarancje
#Bankparagonów
#Paragon - gwarancje pod ręką
Pamiętaj!!!
Warto więc zbierać i archiwizować kwitki  ,  robić zakupy z listą ,  wprowadzić systematykę do własnych wydatków i przychodów  ale również warto  co pewien czas im się  przyglądnąć i przeanalizować bo dopiero wnioski z takiej analizy zrobią z ciebie prawdziwego  domowego finansistę ;-).
Masz uwagi lub podobne zdanie podziel się nim ze mną !!!


Zgubiłeś telefon zobacz TUTAJ jak go odzyskać

4 komentarze:

 1. U mnie spisywanie wydatków i dochodów to podstawa, mam co miesiąc arkusz na to, żeby móc zarządzać finansami domowymi

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje gratulacje. Jesteś wzorowym domowym finansistą :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na takie wyliczenia potrzeba naprawdę sporo czasu! nie każdy może sobie na to pozwolić i stąd pojawia się na koniec miesiąca problem, bo nie wiadomo na co pieniądze poszły.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kilka minut dziennie wystarczy poświęcić by spisać dokładne wydatki, najlepiej robić to też na bieżąco. Takie wyliczenie naprawdę wiele wyjaśnia i ułatwia gospodarowanie budżetem domowym.

  OdpowiedzUsuń